Pokazy laserowe – czemu są tak popularne

Eventowa branża sięga dość często po nowoczesne rozwiązania, a jednym z ciekawszych w ostatnich latach są pokazy laserowe. Same lasery od lat są stosowane w różnych dziedzinach życia, tak więc łatwo zrozumieć że w pewnym momencie używać ich zaczęto również przy pokazach. Zwłaszcza że technologia ta cały czas się intensywnie rozwija, co daje możliwość tworzenia jeszcze wspanialszych i niezwykłych pokazów. Przy tworzeniu laserowych pokazów wykorzystuje się dedykowane projektory, o szybkim czasie działania.

Dzięki temu można za ich pomocą robić nie tylko wzory statyczne, lecz również o naprawdę dużej dynamice. Projektory laserowe umożliwiają wyświetlanie bardzo różnorodnych kształtów. Oczywiście normą są różnego rodzaju tunele, płaszczyzny i wachlarze, lecze nie ma żadnych problemów aby w ten sposób zaprezentować geometryczne wzory i figury. Na firmowych eventach często klienci chcieliby mieć wyświetlone logo firmy, najlepiej z jakąś dodatkową otoczką.

Także z opracowaniem czegoś takiego nie będzie żadnego problemu, starczy jedynie wszystko wcześniej zaprogramować, a później wgrać do projektora. Pokaz laserowy można też zsynchronizować z muzyką, tego typu rozwiązanie także jest chętnie wybierane przez klientów. Wtedy otrzymują oni niesamowite widowisko, podczas jakiego dźwięk oraz światło wzajemnie się uzupełniają, dostarczając niezwykłych wrażeń. Niektóre z firm idą jeszcze dalej z takimi pokazami, i angażują zawodowych tancerzy. Aby wyglądało to odpowiednio, to należy spędzić dużo czasu na treningach i przygotowaniach, ale dla końcowego efektu warto to zrobić.

Jednak żeby faktycznie taki pokaz był udany, to potrzeba kilku rzeczy. Stosowane lasery muszą posiadać odpowiednią moc, a oprócz tego ich promienie się muszą na czymś rozproszyć. W naturalnych warunkach daje to mgła lub mżawka, lecz liczenie na to nie jest bezpieczne. Z takich też powodów twórcy pokazów przeważnie korzystają z generatorów dymu, co zapewni dobrą widoczność podczas pokazu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać