Z jakiego powodu regularne czyszczenie separatorów tłuszczu jest obowiązkowe

Zakłady gastronomiczne i wszystkie inne, w których przetwarza się żywność, muszą dbać o należytą jakość wypuszczanych ścieków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w takich ściekach nie mogą się znajdować tłuszcze pod żadną postacią, które mogłyby spowodować problemy z systemem kanalizacji. Dlatego też jedną z koniecznych spraw w tego typu miejscach będzie zamontowanie odpowiedniego separatora, i użytkowanie go w prawidłowy sposób. Po pierwsze ważne będzie miejsce, w jakim takie urządzenie zostanie zainstalowane. Firmy które oferują przegląd separatorów posiadają specjalistyczny sprzęt do takich zadań, lecz i tak jakimś sposobem samochód musi dojechać w pobliże, aby się dało rozwinąć wąż.

Dużą rolę odgrywa też sam wybór separatora tłuszczu. Takie urządzenia funkcjonują w bardzo prosty sposób, składają się bowiem z osadnika z pewną liczbą przegród. Cięższe elementy opadają na dno, zaś na powierzchni unosi się lekki tłuszcz. Jego warstwa nie może przekroczyć 20 centymetrów, jeśli go będzie więcej, to separator może przestać pełnić swoje zadanie. Z tego też powodu wielkość zbiornika należy dostosować do charakteru pracy danej firmy, ilości ścieków do przerobienia oraz częstotliwości serwisu. Przyjmuje się, że czyszczenie separatorów Wrocław wykonywane być powinno co najmniej raz na miesiąc, lecz to za każdym razem ustalane jest indywidualnie.

Z uwagi na charakter zanieczyszczeń czynność tę musi wykonać specjalistyczna firma, nie może zrobić tego zarządzający lokalem gastronomicznym czy ktoś z załogi. Oni natomiast powinni sprawdzać poziom odseparowanego tłuszczu, i jeżeli będzie potrzeba usunięcia go, to załatwienie czyszczenie. Decydując się na współpracę z firmą świadczącą takie usługi dla większości zapewne najważniejsza będzie czyszczenie separatorów cena. Lecz warto zwrócić także uwagę na to, czy firma taka działa legalnie i wystawia wszystkie niezbędne dokumenty, ale też czy przy wykonywaniu usługi separator jest kompleksowo czyszczony i myty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać