Jak działa urządzenie do cięcia styropianu

Styropian bardzo często wykorzystuje branża wykończeniowa i budowlana. Materiał ten bardzo dobrze się sprawdza na przykład do ociepleń różnych budynków, dlatego jest on niezwykle chętnie w takiej formie wykorzystywany. Przeważnie jest oferowany w płytach o wymiarach 50 na 100 cm, oraz grubości od paru milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Żeby dobrze ułożyć styropian na ścianach, często pojawia się potrzeba jego docięcia. Rzecz jasna można to robić piłką albo noże, ale przede wszystkim tak zrobione krawędzie raczej równe nie będą, a oprócz tego liczyć się będzie trzeba ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Z tego też powodu w każdej z firm zajmujących się tego typu pracami z pewnością przyda się maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu nie są drogie, a pozwalają znacznie przyspieszyć prace oraz zwiększyć ich dokładność. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Cięcie styroduru odbywa się drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Dzięki temu krawędzie, które powstają są proste, równe i praktycznie bez strzępień, a oprócz tego w czasie pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy jest podłączany do specjalnego zasilacza, najczęściej o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem tej technologii jest również wygoda i szybkość codziennej pracy. Samo cięcie przebiega bardzo sprawnie, znacznie szybciej niż przy pomocy noża czy piłki. Poza tym porządna gilotyna do cięcia styropianu będzie miała jeszcze kilka ciekawych funkcjonalności, jakie świetnie się sprawdzą w niestandardowych przypadkach.

Jedna z nich to możliwość cieniowania styropianu, czyli wykonywania dwóch cieńszych płyt z jednej grubej. W takim przypadku drut unieruchomiony zostaje na odpowiedniej wysokości, a potem pracownik przecina arkusz styropianu na pół. W wielu przypadkach przydaje się też opcja wycinania różnych kształtów, a z kolei to jest możliwe przez ustawienie drutu oporowego w pionie. Biorąc pod uwagę wymienione zalety zakup takiej maszyny powinien stać się jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która będzie pracowała ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 12 times, 1 visits today)
1 comment
  1. +Reklama+
    Analiza etykiet i certyfikatów dostępnych online może pomóc klientom w ocenie zgodności farb fasadowych z normami ekologicznymi i bezpieczeństwa. To szczególne znaczenie dla osób poszukujących produktów niskowlotnych. Odwiedź stronę e-sklepu z farby fasadowe i zamów niezbędne materiały budowlane.

Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać