Jakie formalności spełnić trzeba instalując klimatyzację w bloku

Przy letnich upałach często ciężko wytrzymać w mieszkaniu, jeżeli się nie ma klimatyzacji. Zwłaszcza to będzie dotyczyło lokali z południowej strony, które naprawdę mocno się nagrzewają, mimo zasłoniętych okien. Z tego też powodu rosnąca liczba właścicieli tego typu decyduje się na zamontowanie klimatyzacji, dzięki której będzie można zaznać jakąś ochłodę. Przy domach jednorodzinnych z montażem takiego układu nie ma żadnego problemu, jednak w wielorodzinnych budynkach sytuacja nieco odmiennie wygląda. Żeby się dało jakiś klimatyzator z funkcją grzania legalnie zamontować na ścianie, to trzeba spełnić niezbędne formalności. Lecz i tak nie zawsze zgoda zostanie wyrażona, i wówczas trzeba szukać jakiś innych możliwości.

Przede wszystkim należy rozpocząć od złożenia we wspólnocie mieszkaniowej lub spółdzielni wypełnionego wniosku. Podać w nim należy niezbędne informacje dotyczące miejsca montażu oraz technicznych aspektów, takich jak poziom hałasu czy też sposób odprowadzania wody. Niekiedy będzie też konieczne uzyskanie zgody od sąsiadów, z czym niejednokrotnie bardzo różnie bywa. Jeżeli taki wniosek będzie pozytywnie rozpatrzony, to klimatyzacja do mieszkania 50m2 może być instalowana. Oczywiście musi to zrobić profesjonalna firma, na przykład taka jak cold-man.pl, która ma odpowiednie doświadczenie w realizowaniu tego typu prac oraz wszystkie niezbędne pozwolenia.

Pracownicy takiej firmy mogą także pomóc w wybraniu odpowiednich rozwiązań oraz przygotowaniu dokumentów do administracji. Jeżeli na montaż systemu na elewacji zgoda nie zostanie udzielona, to można się zastanowić nad balkonem, jeśli ktoś taki posiada. Tutaj już żadne pozwolenia potrzebne nie będą, lecz liczyć się wówczas trzeba z mniejszą ilością miejsca z powodu konieczności ustawienia jednostki zewnętrznej. Jakimś wyzwaniem może też być odprowadzanie skroplin, które wytwarzane są w czasie pracy. Skropliny takie można odprowadzać do kanalizacji, jeśli będzie taka możliwość, lub zbierać je do specjalnego zbiornika.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać