Podstawowe parametry techniczne paneli podłogowych

Dobrane w odpowiedni sposób i ułożone panele podłogowe Kalisz bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat codziennego użytkowania. Ale po pierwsze trzeba je dobrze wybrać, czyli przy zakupie zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Lecz równie istotny jest ich właściwy montaż, ponieważ najlepszy nawet panel nie zda egzaminu, jeśli ktoś nie zrobi swojej pracy jak należy.

Układanie paneli należy zacząć od dokładnego wyrównania posadzki. Niektóre z tego typu nierówności zniwelować można przy pomocy podkładów w różnych grubościach, lecz przy większych konieczne będzie wykonanie wylewki samopoziomującej. Wyrównane podłoże musi naprawdę dobrze się wysuszyć, bowiem w przeciwnym wypadku panele Kalisz mogą zamoknąć i ulec zniszczeniu. Ale nawet na suchą posadzkę należy położyć folię izolacyjną, która będzie chroniła przed zbyt dużą wilgocią. Kolejną warstwą do ułożenia będzie podkład. Jego zadaniem jest wygłuszyć podłogę, ale też zapewnić odpowiednią jej elastyczność.

Obecnie sprzedawane panele Ostrzeszów przeważnie posiadają system montażu na klik, tak więc nie trzeba ich dociągać pasami i sklejać. Lecz i tak po położeniu kolejnego pasa należy je dobić do siebie porządnie, żeby pozbyć się wszelkich szczelin. Podczas docinania należy pamiętać o tym, żeby przy ścianach pozostawić kilka milimetrów odstępu. Panelowa podłoga powiem cały czas pracuje, i jeżeli się tego nie zrobi, to pojawić się mogą jakieś wybrzuszenia. Wprawny fachowiec jedno pomieszczenie bez żadnego problemu wykona w jeden dzień, i w zasadzie od razu da się po podłodze chodzić czy ustawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać