Jakie opcje mają właściciele domów jeśli chodzi o monitoring

W naszym kraju co roku dochodzi do dużej ilości kradzieży. W praktyce żaden dom czy mieszkanie nie są bezpieczne, ponieważ złodzieje niejednokrotnie wybierają zupełnie przypadkowo. Zaś ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują mieszkańców, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i przystępują do działania w odpowiedniej chwili.

Dlatego też jeśli ktoś ma w swoim domu jakieś bardziej kosztowne przedmioty lub zwyczajnie ma obawy przed włamaniem, to pomyśleć może o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dobytku. Już przy wejściu na podwórko może się pojawić nowoczesne urządzenie, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie zobaczyć dokładnie, kto akurat przyszedł w odwiedziny, co jest bardzo praktyczną i wygodną możliwością. Właściciele domów instalują coraz częściej takie zestawy zamiast zwykłych domofonów, a zaawansowane modele mogą być nawet sterowane za pomocą smartfonów.

Kolejnym istotnym elementem zabezpieczeń jest monitoring. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, która będzie wchodzić w taki zestaw dysponować musi odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim ważna jest jakość rejestrowanego obrazu. Musi on mieć na tyle dużą ostrość, żeby w razie potrzeby można było rozpoznać twarze włamywaczy. Najmniejsza rozdzielczość pracy tego typu kamer to HD, ale jeszcze lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać ze znacznie większą ilością danych do nagrania, dlatego też należy też zadbać o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten dysponować powinien odpowiednią pojemnością dysków, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie filmy w ustalonym okresie czasu.

Kamery monitoringu rejestrować także muszą obraz w nocy, tak więc dobrym rozwiązaniem są wersje posiadające podczerwone diody. Takie światło nie jest widoczne dla ludzkiego oka, a znacząco poprawia ostrość obrazu. Przy urządzeniach działających na zewnątrz istotne będzie, aby ich obudowy odporne były na czynniki atmosferyczne. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie te elementy w jednym sklepie, to w zamówieniu znaleźć się też może biały grzejnik konwertorowy 2000w.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać