Co zaoferować może nowoczesna stomatologia

Większość z nas doskonale wie o tym, jak najlepiej dbać o stan swoich zębów. Unikanie cukru, mycie dwa razy dziennie czy regularne przeglądy stomatologiczne to przecież proste i tanie rzeczy, a jednak i tak cały czas dentyści mają ręce pełne roboty. Jeśli będą do zaleczenia małe ubytki, to raczej nie będzie przy tym nic bolało, a dodatkowo nie powinno to dużo kosztować.

Dlatego też tak podkreślana jest przez dentystów rola regularnych przeglądów, podczas jakich stomatolog Radzymin dokładnie sprawdzi wszystkie zęby, i jeżeli coś zauważy to zaproponuje odpowiednie leczenie. Zaleca się, żeby tego typu przegląd wykonywać raz na rok, wówczas ewentualne dziury nie będą się mogły zbyt mocno powiększyć. Ale jeśli ktoś tego nie dopilnuje i zacznie się pojawiać ból, to wówczas sytuacja zacznie się robić bardziej poważna. Z pewnością zostanie wówczas podjęta próba wyleczenia takiego zęba, i w wielu przypadkach może się to udać. Ale jeżeli jednak dojdzie do uszkodzenia nerwu, to wówczas niezbędne będzie leczenie kanałowe. Współczesna stomatologia Radzymin obecnie daje całkiem sporo możliwości w tym zakresie, przede wszystkim dlatego że stomatolodzy do dyspozycji otrzymali zaawansowane mikroskopy. Przy pomocy tych urządzeń da się teraz wyleczyć zęby, jakie przed kilkunastu laty jeszcze trzeba było usunąć.

Oczywiście wiązać się to będzie z wysokimi kosztami, ponieważ za jeden kanał trzeba zapłacić co najmniej trzysta złotych, lecz utrzymanie swojego zęba z pewnością będzie warte wydania takiej kwoty. Niekiedy po takim leczeniu pozostaje tylko korzeń zęba, do jakiego można włożyć odpowiedni sztyft i na nim osadza później koronę. Jest jednak sporo przypadków, że nawet mimo zastosowania zaawansowanego sprzętu i umiejętności dentysty ząb nie zostanie uratowany. Na szczęście w takim przypadku także jest parę możliwości na to, żeby nie została pusta dziura w szczęce. Protetyk Radzymin może na przykład zaoferować zrobienie mostu albo korony, przymocowanej na wkładzie. Sporo droższym, ale bardzo skutecznym rozwiązaniem są też implanty, które mają postać wkręcanych w kości szczęki tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać