Na jakie sprawy zwracać uwagę przy wyborze kompresora śrubowego

Dzisiejsza branża techniczna korzysta z najróżniejszych urządzeń przemysłowych. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, które dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Pierwsze próby użycia takich mechanizmów zaczęto już czynić w dziewiętnastym wieku, lecz ze względu na małą wydajność nie zdobyły one dużej popularności. Jednak opracowanie kilkadziesiąt lat później asymetrycznego kształtu wirnika znacznie zredukowało zużycie energii elektrycznej, a prace kolejnych firm z tej branży przyczyniły się do wzrostu popularności tej technologii. Typowy kompresor śrubowy składa się z dwóch równoległych wirników, znajdujących się w jednej obudowie. Wirniki te obracają się w przeciwległym kierunku, posiadają także inną ilość zębów i prędkość kątową.

Przy obrocie wytwarza się w środku powietrze pod ciśnieniem, które wypychane jest następnie na zewnątrz. Dużym plusem jest to, że wszystko jest wykonywane to bez żadnego pulsowania, co w wielu zastosowaniach ma duże znaczenie. Z urządzeń tego typu korzystają bardzo chętnie firmy z różnych, zarówno w procesach produkcyjnych jak też przy zasilaniu różnych mechanizmów. Podczas wyboru takiego kompresora trzeba na parę istotnych kwestii zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że te urządzenia sprawdzają się dużo lepiej w ciągłej pracy, z uwagi na to że musi się w nich nagrzać olej do odpowiedniej temperatury.

W zależności od konstrukcji może to trwać nawet blisko godzinę, tak więc jeśli mechanizm nie będzie cały czas używany to być może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Poszczególne kompresory będą się też różnić wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do użytkowych wymagań, ale nie warto przesadzać z jakimś dużym zapasem. Z całą pewnością zwrócić także uwagę należy na temat gwarancji i serwisu. Normą w branży jest gwarancja na dwa lata, lecz w części przypadków można ją zwiększyć za dodatkową opłatą. Tego typu rzeczy można się dowiedzieć odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, na przykład taki jak https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać