Kiedy warto wybierać śruby ocynkowane

Wielu wykonawców nie przykłada zbytnie uwagi do śrub przy montażu rozmaitych obiektów. Z reguły wybiera się najzwyklejsze albo takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez analizowania tego, co się stanie za kilka czy kilkanaście lat. A zwykła stal, zwłaszcza jeżeli jest niezabezpieczona, dość szybko będzie rdzewiała. To może się wiązać z tym, że takie łączenia po jakimś czasie zaczną się osłabiać, albo w skrajnym przypadku mogą wręcz popękać, zagrażając tym samym bezpieczeństwu danego urządzenia czy obiektu.

Dlatego też przy zwykłych śrubach konieczne będzie zapewnienie im odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić poprzez nałożenie farby lub lakieru, co skutecznie zabezpieczy metalową powierzchnię przed wilgocią czy różnymi substancjami chemicznymi. Kolejną opcją, coraz chętniej wybieraną przez konstruktorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu wprawdzie są trochę droższe przy kupowaniu, ale jeżeli do zwykłych dołoży się malowanie i konserwację, to niejednokrotnie koszty okazują się porównywalne.

A ogromnym plusem ocynkowanych śrub jest to, że wykazują one dużą odporność na zjawisko korozji. Jeśli nie ma uszkodzeń ocynkowanej powłoki, to bez problemów mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat. Śruby tego typu są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Bardzo łatwo można je znaleźć na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i przeglądając otrzymane wyniki. Przeważnie w takich sklepach otrzyma się również fachowe doradztwo i pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać