Jakie plusy ma budowa stropu z prefabrykowanych płyt

Budowa swojego domu to bardzo duże wyzwanie logistyczne i finansowe, ale też i konieczność wyboru różnych technologii i rozwiązań. Wiele osób jest przyzwyczajonych do tradycyjnych technik, i sięga niechętnie po nowinki technologiczne. A takich jak się okazuje w budowlanej branży nie brakuje, mogą one znacząco zmniejszyć czas na inwestycję oraz zmniejszyć koszty. Jednym z takich rozwiązań, które w ostatnich czasach się cieszy rosnącym zainteresowaniem, są płyty stopowe z prefabrykatów. Powszechnie były one stosowane w blokach stawianych z wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z betonowych klocków.

Wiele lat temu próbowano je także wykorzystać w budownictwie jednorodzinnym, lecz z powodu swoich niedoskonałości nie stały się one popularne. Zupełnie inaczej dziś wygląda sytuacja, ponieważ współczesne płyty stropowe kanałowe różnią się mocno od tego, co było kiedyś. Technologia ich produkcji pozwoliła wyeliminować ich główne mankamenty, przede wszystkim pękanie na łączeniach, a posiadają one szereg istotnych zalet. Przede wszystkim bardzo szybki i sprawny będzie ich montaż, bez potrzeby wykonywania jakiś specjalnych przygotowawczych prac. Cały strop jest wykonywany w fabryce, zgodnie z dostarczonym projektem. Tam poszczególne elementy będą zbrojone, zalewane betonem, a później muszą one wyschnąć uzyskując niezbędną mechaniczną wytrzymałość. W dalszej kolejności wszystko jest przewożone na plac budowy i osadzane na miejscu.

Nie trzeba wykonywać kłopotliwych szalunków czy czekać później tydzień dni na rozpoczęcie kolejnych prac, ponieważ już następnego dnia można dalej robić. Daje to sporo czasowych oszczędności, które przy wielu inwestycjach mają duże znaczenie. Czas, jaki producent stropów prefabrykowanych potrzebuje na zrobienie wszystkiego wynosi przeważnie kilka tygodni, tak więc jeśli się wszystko odpowiednio zaplanuje, to taka inwestycja będzie szła szybko i sprawnie. Do montażu tego typu stropu jest potrzebny odpowiedni sprzęt, i należy zwrócić swoją uwagę na to, czy będzie on miał gdzie wjechać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać